Ara

Velilerimize Duyuru!

Değerli velilerimiz,
Dünyayı etkisi altına alan ve son üç haftadır ülkemizde de hızla yayılmaya devam eden Koronavirüs (Covid-19) pandemisi, hepimizin hayatında bir çok dinamiğin değişmesine neden olmuştur. Pandeminin hızının yavaşlatılabilmesi adına alınan bazı tedbirler, özellikle eğitim öğretim süreçlerinin farklı bir boyuta taşınmasına neden olmuştur. Öğrencilerimiz eğitim- öğretim sürecine “uzaktan eğitim” ile devam etmektedir. Bu süreçte Deha Koleji olarak birincil hedefimiz, çocuklarımızın alışmış oldukları düzenlerine uyum sağlayabilecekleri eğitim sürecini devam ettirebilmektir. Bunun için, tüm öğretmenlerimizin üst düzey bir çaba ile fedakarca süreci en iyi şekilde organize etmek için çalıştıklarını bilmenizi isteriz. Uzaktan eğitim sistemi, ülkemiz için yeni bir yapılanmadır. Her yeni oluşumda olduğu gibi, yeni eğitim sisteminin işleyişi sırasında aralarda ufak aksaklıklar yaşanması olasıdır. Bu konudaki anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.
Pandeminin neden olduğu endişe, buna ek olarak, sürecin nasıl şekilleneceği ile ilgili muğlak durum bir çoğumuzda belirsizlik ve kaygı yaratmaktadır. “Toplum olarak, içinde bulunduğumuz zorlu süreç; ancak birbirimizden güç alarak ve dayanışma içerisinde aşılacaktır. Çünkü biz bir AİLEYİZ 🙂 “
Deha Koleji Rehberlik Birimi olarak, siz velilerimizin ve sevgili öğrencilerimizin ihtiyaçları ve beklentileri bizler için önemlidir. Aramızda mesafeler olsa da, yüz yüze temas edemesek de, uzakları yakın hale getirmek, iletişimimizin devamlılığını sağlayabilmek adına, sizler için çalışıyoruz. Okul içinde her ihtiyaç duyduklarında yanlarında olduğumuz gibi, bu süreçte de çocuklarımızın yanında olacak, ihtiyaçları konusunda destek olmaya devam edeceğiz. Bu hafta, öğrencilerimize yönelik hazırlamış olduğumuz video paylaşımları ile süreci başlatacağız. Ve ilerleyen süreçlerde daha bol etkileşimde bulunabileceğimiz çalışmalarımız olacaktır.
Öğrencilerimiz ile etkileşim ve iletişimi sağlayacağımız “Rehberlik Dersleri” yapılandırıyoruz. Derslerimiz, online olarak, “Zoom” uygulaması üzerinden gerçekleştirilecektir. Haftalık olarak gönderilen çalışma takvimine 1 oturum rehberlik dersi eklenecektir.
Sürecin sağlıklı işleyişi açısından, sadece çocuklarımızın değil, bu sürece ve bizlere fedakarca destek veren siz kıymetli velilerimizin de ihtiyaçlarını anlamaya yönelik psiko-eğitim destek çalışmalarımız, online olarak yapılandırılacaktır.
Hepinize sağlıklı ve mutlu günler dileriz.
Saygılarımızla,
DEHA KOLEJİ REHBERLİK BİRİMİ
Uzm.Kln.Psk. Gülçin BİLİM ŞENEL
Uzm.Kln.Psk.Ceren TAN NAYIR